Rekuperacja

Rekuperacja to mechaniczny system wentylacji wywiewno-nawiewnej z odzyskiem ciepła. Świeże, zimne powietrze zasysane jest z zewnątrz budynku, a następnie ogrzewane w papierowym krzyżowym wymienniku ciepła, odzyskując energię zawartą w zużytym powietrzu wywiewanym z pomieszczenia. Latem, gdy powietrze wewnątrz pomieszczeń jest chłodniejsze niż na zewnątrz, sytuacja jest odwrotna. Rekuperator odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza, dzięki czemu do pomieszczeń dostarczane jest cieplejsze powietrze, niż bezpośrednio po otwarciu okna. Cały proces przebiega niemal bezgłośnie i przy minimalnym zużyciu energii.

Dzięki rekuperacji zyskujesz:

 zdrowie oraz doskonałe samopoczucie

komfortowy sen

wysokie oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń zimą  i chłodzenia ich latem

świeże i oczyszczone z zanieczyszczeń i pozbawione alergenów powietrze

Rekuperacja pozwala w sposób ekologiczny gospodarować nie tylko czystością powietrza w pomieszczeniach, ale także zużyciem energii cieplnej. To doskonałe połączenie z fotowoltaiką, która dostarczać może prąd niezbędny do działania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W efekcie rekuperacja nie będzie generować żadnych kosztów, zapewniając użytkownikom obiektu same korzyści.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą pomp cieplnych oraz klimatyzacji. Działamy na terenie miast : Warszawa, Pruszów, Mława, Ciechanów.

Zainteresowała Cię oferta?

Skontaktuj się z Nami już teraz!